Stratégia online pokerových turnajov

Online pokerové turnaje s malými stávkami sú fantastickou zábavou. Môžu to byť občas frustrujúce – dám vám to – ale z veľkej časti je ťažké neuspokojiť sa sami, keď si konkurujete v jednom.

Sú tiež potenciálne lukratívne zvieratá, v neposlednom rade preto, lebo majú tendenciu prilákať hráčov v dravoch. Na niektorých stránkach – najmä v PokerStars – turnaje s buy-inmi ako $ 1 – $ 10 sa môže stať, že niekoľko tisíc ľudí sa do virtuálneho cítia s nádejou, že ich drobné investície urobia oveľa zmysluplnejšie sumy.

Ako si viete predstaviť, väčšina týchto obrovských polí je osídlená rekreačnými hráčmi, a preto norma hry je spravidla veľmi slabá. To neznamená, že si prechádzate davy a vyhrávať jednu z týchto vecí je ľahká úloha, pretože to nie je. Inými slovami, nemyslite si, že uložíte 200 dolárov online, budete hrať veľa z týchto turnajov a zrazu budete v hotovosti ako Scrooge McDuck v kačicu. To sa nestane.

Čo sa stane alebo čo sa má stať, je to, že budete pokračovať v čítaní tohto článku – a ďalších, ktoré nájdete v sekcii Stratégia – a akonáhle sa ozbrojníte seba zbraní poznania, idete tam a použijete to, robiť viac než len tieto turnaje, ale aj profitovať z nich.

Tu je päť tipov, ktoré vám pomôžu pripraviť sa a nájsť úspech v online turnajoch s malými stávkami.

1. Pripravte sa na dlhú reláciu

Väčšina týchto turnajov s nízkym buy-inom, veľkými poľami trvá niekoľko hodín, takže musíte byť pripravení hrať dlhú dobu. Buďte trpezliví ako vždy, ale pripravte sa aj na dlhé brúsenie, keby ste sa hlboko v tejto udalosti dostali.

Bol som dosť šťastný, že dvakrát som nakrájal rebuy na $ 3,30 na PokerStars. V oboch prípadoch sa turnaj začal približne o 19:00 hod. A skončili sme o 6:30 hod. Toto všetko je dobré a dobré, ak ste pokerový profesionál, ktorý môže spať nasledujúci deň, ale musíte brať do úvahy pracovné záväzky, ak ste mať prácu. Viete, na čo sa potenciálne dostávate, keď sa zaregistrujete na tieto udalosti.

2. Buďte pripravení na niektoré bláznivé hojdačky

Rozdiely v pokerových turnajoch s malými stávkami sú obrovské kvôli početnostiam odporcov, ktorým musíte prekonať, a skutočnosť, že mnohí z týchto protivníkov môžu byť takmer nemožné dať na ruku. Rovnako dôležitý pri hraní proti veľkému poľu plnému rekreačných hráčov je možnosť, že hráči nazývajú vaše výhry – dokonca aj tvoji all-in – s nejakými smiešnymi držbami, čo ešte viac pridáva k nepredvídateľnosti výsledkov.

Zatiaľ čo táto situácia je z dlhodobého hľadiska veľmi priaznivá, v krátkodobom horizonte sa často zhoršuje, ako ste si mysleli, že je to možné. Uistite sa preto, že máte dostatok finančných prostriedkov, aby ste sa vrátili späť, keď sú ťažké časy – niečo v rozmedzí 200-300 krát vášho priemerného buy-inu (odporúčam).

3. Ponechajte to jednoduché a hodnotí svoje ruky na maximum

Nepokúšajte sa v žiadnom štádiu turnaja spustiť komplikovaný bluf, pretože to len povedie k slzám bolesti. Mnoho súperovho jediného sa stará o to, aké karty majú v ruke a neuvedomí si z vašich akcií, že reprezentujete konkrétnu ruku – chcú sa dostať do súboja a dúfajme, že vyhrá.

Často ako v týchto udalostiach budete chcieť jednoducho držať veci, hrať “ABC poker” a nechať karty klesnúť, ako budú.

Podobne, uistite sa, že získate maximálnu hodnotu z vašich vyrobených rúk. Turnajové brúsky s vyšším počtom stávok môžu bežne vypáliť 1/3 stávkových potrieb pre svojich súperov, ale je to preto, že je ťažšie získať splátky v týchto stávkach. Na dolnom konci spektra sa môžete vyhnúť stávkovaním viac. Pretože toľko vašich súperov bude rád zavolá vaše stávky, môžete tiež využiť svoje silné držby.

4. Počúvajte stávku / Pripravte sa, aby ste položili niekoľko veľkých rúk

Ako často ste počuli, že hráči pokúšajú o šťastie a vyjdú s nejakým odpadom, ako napríklad “Nemôžem poraziť týchto oslov, vždycky narazili na orechy na rieke.” Čo vám nepovedia, je, že “títo osli” často hrajú ruky spôsobom, ktorý vám umožní odísť z hrncov, ak budete potrebovať.

Napríklad, ak slabý hráč má limp-nazvaný preflop, nazývaný flop, volaný na turnu, a potom vedie do vás na rieke, keď príde flush, hádajte čo? Ten hráč má takmer určite flush. To isté platí často pre výpravy na rieke. Aj keď jediná ruka, ktorá vás porazí, je {7-Clubs} {4-Spades}, ak vás zrejme slabý hráč zdvihne na river, musíte zvážiť, že má pravdepodobne {7-Clubs} {4-Spades }!

5. Nebojte sa o prehrávaní “vyváženého štýlu”

Ak vám niekto povie, že musíte hrať “vyvážený štýl” pokeru v pokerových turnajoch s malými stávkami na veľkých poliach, smiať sa a odísť. Hoci to musíte urobiť vyššie v pokrovom potravinovom reťazci, je veľmi nepravdepodobné, že sa opäť stretnete s rovnakými hráčmi v oblastiach 3.000-10.000 nepriateľov, takže môžete byť tak nevyvážený, ako si prajete.

To znamená, že nie je toľko znepokojujúce, že by ste sa s vašou hrou nezverejnili určité vzory, ako napríklad vždy veľké stávky so silnými rukami. Zatiaľ čo proti silnejším súperom by ste mali vyvážiť vašu hru zmenou vašich stávok a akcií tak, aby sa nedali čítať tak ľahko, proti veľkým oblastiam menej kvalifikovaných protivníkov to nie je tak veľké, ako to vyvolalo obavy.

Je zrejmé, že päť vyššie uvedených tipov nie je všetko, čo potrebujete na to, aby ste mali úspech v online turnajoch s malými stávkami, ale mali by vám aspoň pomôcť vo vašej snahe trochu sa obrátiť na veľa!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *